Krásné letní dny!
Doprodej
Kód: SMISMED700 | Značka: Lhotský včelař

Smíšený Med Lhotský včelař 700g

Neohodnoceno
280 Kč 280 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Část květového a část medovicového medu, tak jak je včelky přinesly. S končící květovou snůškou a počínající medovicovou je tato kombinace dostupná v našich úlech. Né každý rok se to podaří. Velmi chutný a výživný med. Plný rostlinných bílkovin, doplněný o minerály a stopové prvky z medovice. Jemná krystalizace, dobře roztíratelný, výraznější chuť. Barva světle žlutě-hnědá.

Kategorie: Medy z naší farmy
Hmotnost: 1.25 kg

Květový med je med z nektárií rostlin. Zejména louky, ovocné stromy, řepky. Svým složením je velmi vhodný pro sportovce, fyzicky i duševně pracující lidi. Obsahuje významné množství pylů. Pyly jsou rostlinnými bílkovinami a proto jsou důležité pro dodání energie při fyzické a psychické zátěži. Mají vysokou dostupnost pro organismus. Pyl v těchto medech není alergizující.

Medovicový med je díky svému původu bohatý na stopové prvky a minerály. Doporučujeme zejména při zvýšené potřebě těchto látek jako například při horečnatém onemocnění, chladné části roku apod. Minerály a stopové prvky se v medu vyskytují díky medovicí, kterou včelky sbírají od mšic a podobných tvorečků. Ti ji sají z rostlinného pletiva stromů, keřů a podobně. A rostliny je získávají z nejjemnějších kořenů- vlásečnic v půdě. Forma těchto minerálů a stopových prvků je vysoce dostupná pro lidské tělo. 

Včelí delikatesy od včelaře!